top of page
Suur tumne tasut2_edited.png

Projekti kirjeldus

Kui töö, mida me teeme on hobi, siis kuidas me seda nimetame? “Kutsumus“ on Edasi videosaade, mille iga osa jutustab erinevast hingelähedasest ametist või kirglikust hobist. Eesmärk on innustada kuulama ja järgima oma elu kutset, samuti tutvustada vajalikke ameteid. Mängu tulevad ametid ja inimesed üle kogu Eesti.


Projekti osalus

Vladislav Musakko - Produtsent, Operaator, MonteerijaProjekti toetasid:Esimene osa oli Arborist.

See on isik kes tegeleb puudega sünnist surmani. Aitab valida millist puud istutada ja kuhu, hooldab ja suunab ning langetab puu ohtult nii inimestele kui ka kinnisvarale. Andrus Kokerov tutvustab meile enda tööd ning näitab, mida ta igapäevaselt teeb.
Teine osa oli Pagarist.

Pagar jõuab päeva jooksul teha kõike, eriti, kui sa oled väike pagar. Tööpäev algab umbes kella viiest, et kaheksast, kui poed avatakse, oleks inimestel värske toode saadaval. Kolm kõige tähtsamat kriteeriumit, millest hea pagaritoode sõltub, on aeg, kogus ja temperatuur - nendest tuleb kinni pidada. Et taigen poleks liiga soe või külm või et juuretis oleks piisavalt hapu. Heiki Hallik tutvustab meile enda tööd ning näitab, mida ta igapäevaselt teeb.
Kolmas osa oli Lõhkajast

“Mulle meeldib minu töö vajadus,” räägib lõhkemeister ja lõhkaja Teele Tuuna oma ametist. Lõhata on vaja teid, jääd, lagunemisohtlikke maju ja sildu jm. Käesolevas episoodis tutustabki Teele oma teekonda lõhkaja ametini ning annab nõu inimestele, kes sooviksid end samal alal proovile panna.
Neljas osa oli Tuukrist

Sukeldumine ei ole ainult meelelahutus, mida harrastatakse kuurortides, see võib olla ka kellegi igapäevane töö. Kaitseväe miinituuker Hans Saarepere tutvustab meile tuukri ametit ja näeme tema igapäevaseid toiminguid vee all. Kui enamiku jaoks seostub sukeldumine puhkuse, sooja mere ja korallidega, siis mida otsib inimene külmast ja pimedast Läänemerest? Mis teeb tuukri töö põnevaks?
bottom of page